Aktuální počasí a předpověď počasí pro Řecko a řecké ostrovy

Mykonos 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro LGMK

Předpověď počasí na 14 dní

, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C

Mykonos - teplota moře

Teplota moře: 21 °C

Aktuální teplota moře okolo ostrova Mykonos

Je údaj o teplotě moře spolehlivý?

Mykonos - historie počasí

Chcete vědět, jaké počasí bylo na ostrově Mykonos v termínu, kdy plánujete dovolenou, v letech minulých? Vyberte si datum a počasí se Vám ukáže níže.

Mykonos - klimatické podmínky

Mykonos - obecně o počasí

Podrobné informace o Mykonosu najdete na stránce Mykonos v detailech

 

Počasí ostrova Mykonos by se dalo charakterizovat velmi jednoduše – slunce a vítr. Základní počasí je na Mykonosu velmi podobné, jako na jiných řeckých ostrovech – velmi mírná zima s hojnými srážkami, příjemné jaro a podzim a horké a suché léto.

Mykonos je velmi suchý ostrov a navzdory srážkám se rozhodně nedá označit za zelený tak, jako třeba Rhodos nebo Zakynthos. Nejvíce srážek zde spadne v únoru a březnu, jindy jsou srážky spíše ojedinělé, v letních měsících se nevyskytují vůbec – udává se, že Mykonos má více než 300 slunečních dní v roce.

 

Mykonos v zimě

V zimě však foukají silné jižní větry (nejznámější je Scirocco), které s sebou přinášejí často bouře a písek ze Sahary, který pak způsobuje červený déšť. V létě pak foukají větry severní, z nichž je nejznámější a nejsilnější Meltemi, které nastupuje s příchodem léta a vydrží celou sezonu. S větší či menší intenzitou fouká Meltemi každý den. Večer a v noci velmi často utichá, i když to není podmínkou – někdy fouká třeba týden v kuse.

Jarní a letní počasí

Nejkrásnějším obdobím je zde jaro, kdy jinak vyprahlé kopce obrůstají čerstvou trávou a kvetou divoké květiny. Vzdych krásně voní, je příjemných 20 – 25 a Mykonos je opravdu nádherný. V létě vše uschne a teploty šplhají až ke 30ti stupňům, v případě bezvětří ještě výše. Příroda je vyprahlá, kopce šedivé a fouká vítr. V září se vítr obvykle uklidní, teploty se stanou opět přijatelné, avšak příroda zůstává až do dalších dešťů šedivá.

 

 

Mykonos - měsíční průměry počasí

  L Ú B D K Č Č S Z Ř L P
Průměr nejvyšších teplot 13 14 15 18 22 26 27 28 25 21 18 15
Průměr nejnižších teplot 8 8 9 12 15 19 21 22 20 16 13 10