Aktuální počasí a předpověď počasí pro Řecko a řecké ostrovy

Alonissos 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro Skiathos Island, Greece

Předpověď počasí na 14 dní

, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C

Alonissos - teplota moře

Teplota moře: 22 °C

Aktuální teplota moře okolo ostrova Alonissos

Je údaj o teplotě moře spolehlivý?

Alonissos - historie počasí

Chcete vědět, jaké počasí bylo na ostrově Skopelos v termínu, kdy plánujete dovolenou, v letech minulých? Vyberte si datum a počasí se Vám ukáže níže.

Alonissos - počasí a klimatické podmínky

Počasí na ostrově Alonissos

Na ostrově Alonissos je počasí téměř shodné s ostatními ostrovy, které náleží do souostroví Sporady. Podrobnosti o ostrově najdete na stránce Alonissos v detailech.

Počasí na ostrově Alonissos v létě

Z hlediska koupání a plážových aktivit je na ostrově Alonissos nejzajímavější léto. Moře je krásně teplé, ke konci sezony dosahuje až 24 stupňů, a s teplotou vzdychu okolo 30 stupňů se zde můžete setkat po celou dobu mezi červnem a září. Pokud se chcete na Alonissos vydat v červenci a srpnu a máte strach z velkých veder, tak je to zbytečné. Projevuje se zde v sezoně vítr Meltemi, který udržuje teploty na rozumné a snesitelné úrovni. A ani větru samotného není potřeba se moc bát, protože na rozdíl od jihu Řecka, kde se může foukat opravdu hodně, se na Alonissosu jedná spíše o osvěžující vánek.

Jaro na Alonissosu

Alonissos je ostrov plný zeleně a na jaře zde vše překrásně voní a kvete. Na klasické dovolenkové koupání to sice ještě není, moře je studené, mívá okolo 16 - 18 stupňů, ale určitě si užijete výletů a neomezených možností turistiky v překráné svěží zeleni.

Počasí v zimě

Do března, než se začnou teploty trochu zvedat, nepatří Alonissos zrovna mezi přitažlivé destinace. Je zde celkem chladno, teploty se pohybují okolo nuly, a často prší. Rozumné období pro návštěvu ostrova je někdy od května.

Prší na Alonissosu?

Samozřejmě prší. V zimě prší poměrně hodně, ale mezi květnem a zářím jsou přeháňky spíše ojedinělé a nikdy netrvají dlouho. Naopak, pokud zde náhodou v sezoně zaprší, je to velmi vítané. Zatažená obloha a déšť netrvají dlouho a účinky malé spršky jsou přímo životodárné - spráchne se prach, vzduch krásně voní a vše vypadá svěží a čisté. Určitě se nemusíte bát, že by Vám třeba v červenci propršela celá dovolená.

Ideální počasí pro návštěvu ostrova Alonissos

Z popisu počasí výše je zřejmé, že pokud se chcete na Alonissos jet hlavně rekreaovat, bude pro Vás ideální období mezi půlkou června a zářím. Pokud chcete na Alonissos poznávat a věnovat se turistice a dovolenou strávit aktivně, můžete sem zavítat od půli května do října.

Alonissos - měsíční průměry počasí

L Ú B D K Č Č S Z Ř L P
Průměr max. teplot 10 11 13 18 22 26 28 29 26 20 16 12
Průměr min. teplot 4 5 5 8 12 16 19 19 16 12 9 6
Srážky v mm 78 63 51 22 18 5 6 10 18 39 54 78